Dzisiaj jest wtorek, 25 Cze 2024

Warmia i Mazury

Hotele w zabytkach


Znajdujesz sie w:     Home Olsztyn
Polsko-Niemieckie Centrum Młodzieży w Olsztynie

Centrum usytuowane jest w samym środku miasta, tuż obok olsztyńskiego zamku. Oferuje 50 miejsc noclegowych w pokojach różnego typu: 1-,2-,3-osobowych.

Więcej… [Polsko-Niemieckie Centrum Młodzieży w Olsztynie]
 
Hotel „Villa Pallas”

Hotel „Villa Pallas” usytuowany jest w ścisłym centrum Olsztyna, nieopodal Obserwatorium Astronomicznego. Utworzony został w stylowej rezydencji z początku XX wieku. Do dyspozycji gości znajduje się tam 60 miejsc noclegowych w pięciu pokojach jednoosobowych, osiemnastu pokojach dwuosobowych z oddzielnymi łóżkami, sześciu pokojach dwuosobowych z łożem małżeńskim, jednym pokoju trzyosobowym z oddzielnymi łóżkami oraz dwóch apartamentach. Wszystkie pokoje posiadają własną łazienkę oraz wyposażone są w TV-sat, telefon, radio, suszarkę i bezprzewodowy Internet. W hotelu znajduje się również restauracja oraz koktajl-bar.

Więcej… [Hotel „Villa Pallas”]
 
Manor Hotel

Czterogwiazdkowy hotel „Manor” położony jest w jednej z dzielnic Olsztyna – Gutkowie, na skraju lasu nad brzegiem jeziora Żbik. Centrum miasta oddalone jest 6 km od hotelu. Takie usytuowanie wpływa na jeden z jego atutów, jakim jest wiejski, sielankowy krajobraz i spokój, umożliwiając jednocześnie szybki dostęp do infrastruktury Olsztyna.

Więcej… [Manor Hotel]
 
Hotel „Wileński”

Najnowszy hotel w Olsztynie (otwarcie wrzesień 2009r). o 4-ro gwiazdkowym standardzie położony jest w samym centrum miasta, ok 5 min. piechotą od olsztyńskiej Starówki. W hotelu znajduje się 27 starannie zaaranżowanych i luksusowo wyposażonych pokoi 1 i 2 osobowych, w tym pokój o podwyższonym standardzie. Szczególną atrakcją hotelu jest ekskluzywny apartament wileński z dwoma strefami: dzienną i nocną oraz pokój dla osoby niepełnosprawnej. Wszystkie pokoje zostały wyposażone w eleganckie meble, klimatyzację, telewizor LCD, telefon, dostęp do sieci internet, minibar, sejf. W luksusowych łazienkach znajdują się: kabina prysznicowa z natryskiem, umywalka, suszarka oraz galanteria hotelowa.

Więcej… [Hotel „Wileński”]
 
Hotel Park

Trzygwiazdkowy hotel położony jest przy wjeździe do Olsztyna od strony z Warszawy. Hotel dysponuje 100 klimatyzowanymi pokojami, w tym 38 typu „queenbed”, z szerokim łóżkiem, 52 typu „twin” z dwoma oddzielnymi łóżkami, pomieszczenie dwupokojowe dla osób niepełnosprawnych i 4 pokoje wewnętrznie połączone z sąsiednim pokojem. W hotelu wydzielono pokoje dla gości niepalących. Na wyposażeniu każdego pokoju znajduje się: łazienka z wanną i prysznicem oraz suszarką do włosów, indywidualnie sterowana klimatyzacją, TV-SAT, Pay TV, minibar, zestaw kawowy, telefon.

Więcej… [Hotel Park]
 
Hotel „Kopernik”

Dwugwiazdkowy hotel usytuowany się w odległości 5 min drogi od olsztyńskiej Starówki. Hotel ma do dyspozycji 2 apartamenty: Kopernik i Galileusz, 43 pokoje typu „twin”, z dwoma oddzielnymi łóżkami, 6 pokoi typu „double”, z łóżkami małżeńskimi, 9 pokoi jednoosobowych oraz 2 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ofercie hotelu znajdują się pokoje dla osób palących i niepalących. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, telefon, odbiorniki radiowe oraz telewizję satelitarną.

 

Więcej… [Hotel „Kopernik”]
 
Hotel „Pod Zamkiem”

Hotel „Pod Zamkiem”, utworzony z secesyjnej Villi Sperlów, położony jest w ścisłym centrum Olsztyna na terenie olsztyńskiego podzamcza, w bezpośrednim sąsiedztwie gotyckiego zamku z XIV wieku. Hotel otoczony jest przyzamkowym parkiem. Do dyspozycji gości znajduje się czternaście pokoi dwuosobowych, dwa pokoje trzyosobowe oraz dwa czteroosobowe apartamenty. Wszystkie pokoje mają na wyposażeniu łazienki, telefony oraz telewizję satelitarną. Istnieje również możliwość zorganizowania kameralnego spotkania bądź konferencji na 25 osób. Hotel posiada wewnętrzny parking zarówno na auta osobowe jak i autokary.

Więcej: http://www.hotel-olsztyn.com.pl

 
Hotel „Warmiński"

Trzygwiazdkowy Hotel „Warmiński” zlokalizowany jest w bliskiej odległości między dworcem PKP a centrum miasta. Na gości czeka 127 komfortowo wyposażonych pokoi i 6 eleganckich apartamentów, w tym 2 całkowicie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Restauracja Bon Appétit na 160 miejsc, serwująca specjały kuchni regionalnej i europejskiej oraz kameralna restauracja Atelier, dostępna tylko po wcześniejszej rezerwacji. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę z suszarką, telefon, radio, lodówkę, TV-sat i stałe łącze internetowe. W ofercie hotelu znajdują się zarówno pokoje dla palących i niepalących.

Dla wszystkich gości hotelowych oferowany jest relaks w Fitness Center z sauną, hydromasażem i salą do ćwiczeń oraz studio fryzur i gabinet masażu.

Hotel Warmiński posiada bogate zaplecze konferencyjno - biznesowe jak również urozmaiconą ofertę imprez okolicznościowych, takich jak: organizacja firmowych Andrzejek, spotkań z okazji świąt, przyjęć biznesowych, koktajli, czy imprez karnawałowych.

Więcej: http://www.hotel-warminski.com.pl

 
Hotel „Wysoka Brama”

Hotel usytuowany w samym sercu Olsztyna, „przytulony” do Wysokiej Bramy, zwanej też Górną - perełki architektonicznej miasta, która jest jednocześnie początkiem Starówki. Jego lokalizacja umożliwia łatwy dostęp w najważniejsze miejsca w stolicy Warmii i Mazur i okolicach. Hotel ten jest idealny dla turystów, którzy obrali sobie to miejsce jako jeden z etapów swojej wędrówki.

„Wysoka Brama” posiada 22 pokoje, tym jeden apartament, pokoje 1-osobowe, 2- osobowe i wieloosobowe. Pokoje wyposażone są w telewizję i dostęp do Internetu. Dla turystów atrakcją jest możliwość zamieszkania w budynku Wysokiej Bramy, stanowiącego historyczną część dawnych murów obronnych miasta oraz niegdysiejsze więzienie, w którym przetrzymywano m.in. Wojciecha Kętrzyńskiego za udział w Powstaniu Styczniowym.

Więcej: http://www.hotelwysokabrama.olsztyn.pl